Miejski Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Nowego Miasta Lub.”
28 maja 2026r. w Miejskim Konkursie Ortograficznym „O Pióro Burmistrza Nowego Miasta Lub.” zorganizowanym Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka udział wzięli uczniowie z trzech nowomiejskich szkół, rywalizujący w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV–VI oraz klasy VII–VIII. Do etapu miejskiego zakwalifikowali się uczestnicy wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji szkolnych.Wszystkich zebranych powitała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Pani Renata Szwarc, a koordynatorka konkursu – Pani Anita Leliwa zapoznała uczniów z konkursowym regulaminem. Podczas zmagań ortograficznych uczniowie w swoich kategoriach zmierzyli się z wymagającym dyktandem, sprawdzającym nie tylko poprawność ortograficzną, ale również znajomość zasad interpunkcyjnych i reguł języka polskiego. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, umiejętnościami językowymi oraz starannością w pisaniu.
Oto zwycięzcy:
* kategoria 4-6:
– I miejsce – Maksymilian Zdrojewski SP3,
– II miejsce – Oliwia Malinowska SP1,
– III miejsce – Aleksander Kowalkowski SP3.
* kategoria 7-8:
– I miejsce – Patrycja Ziółkowska SP2,
– II miejsce – Wojciech Malinowski SP3,
– III miejsce – Alicja Zawadzka SP2.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Pana Jacka Wolskiego, który także ufundował nagrody dla zwycięzców. Dodatkowe nagrody przekazał również Dyrektor ZSPiM Pan Zbigniew Domżalski i wręczył je pozostałym uczestnikom. Dzięki wsparciu możliwe było zorganizowanie przedsięwzięcia promującego dbałość o poprawność językową i rozwijanie zainteresowań humanistycznych wśród młodzieży.