Miejski Konkurs Ortograficzny „O pióro Burmistrza Nowego Miasta Lub.”
28 maja 2026r. w Miejskim Konkursie Ortograficznym „O Pióro Burmistrza Nowego Miasta Lub.” zorganizowanym Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka udział wzięli uczniowie z trzech nowomiejskich szkół, rywalizujący w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV–VI oraz klasy VII–VIII. Do etapu miejskiego zakwalifikowali się uczestnicy wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji szkolnych.