ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W piątek 23 czerwca 2023r. w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. odbyło się zakończenie roku szkolnego Szkoły Muzycznej.Na uroczystości obecny był Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miasta pan Andrzej Nadolski i radny pan Adam Kłosowski. Wśród zebranych znaleźli się również Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał Burmistrz Miasta, który dziękował uczniom i nauczycielom za udane występy i reprezentowanie
Nowego Miasta w konkursach międzywojewódzkich i ogólnopolskich. Dziękował też rodzicom za wsparcie, wytrwałość i motywowanie dzieci do pracy. Życzył dalszych sukcesów, ale przede wszystkim udanych i zdrowych wakacji. Przed rozdaniem nagród i wyróżnień miał miejsce krótki koncert wykonany przez Marysię Manię na trąbce przy akompaniamencie pana Bartosza Skłodowskiego i Oliwię Brodzińską na gitarze. W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie nagród i statuetek dla najlepszych uczniów. W tym roku nagrody otrzymało 36 uczniów. Ufundował je Dyrektor Szkoły oraz Rada Rodziców Szkoły Muzycznej. Mury szkoły opuściło 17 absolwentów. Z klasy fortepianu: Magdalena Rzymek, Blanka Jabłońska; z klasy fletu: Zuzanna Szałkowska; z klasy akordeonu: Małgorzata Zielińska, Igor Stasiuk, Nikodem Orzechowski, Sandra Koziorzemska; z klasy wiolonczeli: Anastazja Nowicka, Zuzanna Gaweł; z klasy gitary: Oliwia Brodzińska; z klasy saksofonu: Radosław Osmański, Marlena Bedra; z klasy trąbki: Karolina Gaweł, Natalia Łążyńska; z klasy skrzypiec: Oliwia Trzcińska; z klasy perkusji: Zofia Jabłońska, Ksawier Sokołowski. Sześcioro absolwentów ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Należą do nich: Oliwia Brodzińska, Blanka Jabłońska, Zofia Jabłońska, Magdalena Rzymek, Igor Stasiuk i Małgorzata Zielińska. Rada Rodziców dodatkowo nagrodziła uczennice reprezentujące szkołę muzyczną na konkursach i festiwalach. Upominki otrzymały: Maria Mania, Amelia Rydel, Zofia Ługiewicz, Oliwia Brodzińska, Zuzanna Kłosowska, Zuzanna Gaweł oraz Maja Ossowska. W czasie uroczystości miała miejsce zarówno chwila radosna, jak i nostalgiczna. Na emeryturę przechodzi nauczyciel klasy akordeonu, związany z naszą szkołą od momentu powstania, pan Andrzej Kupis. Jego życiorys wierszem przedstawiła pana Zuzanna Musik, która sama ten wiersz „uczyniła”. Było „Sto lat” wyśpiewane przez wszystkich zebranych, upominki, gratulacje od Burmistrza i Dyrektora ZSPiM. Dostojny emeryt zniósł pożegnanie dzielnie, choć łezka była bliska uronienia. Życzymy pany Andrzejowi niekończących się lat odpoczynku i relaksu, zdrowia i realizacji marzeń . Ostatnie słowo należało do Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pana Zbigniewa Domżalskiego, który oficjalnie uznał rok szkolny 2022/2023 za zakończony ! Uroczystość poprowadziła wicedyrektor d.s. Szkoły Muzycznej pani Iwona Mrozińska przy wsparciu młodej kadry w osobie pani Agnieszki Kasprzyckiej, pani Zuzanny Musik i pani Joanny Kupis-Werfel.

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930