ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

25 kwietnia 2023r. w Mszanowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Inwalidy.Została ona zorganizowana przez Nowomiejski Oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Część oficjalną uświetniły występy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. W scenkach kabaretowych zaprezentowały się uczennice klasy V b: Jagoda Szudzińska, Edyta Widomska, Zofia Wiergowska, Iga Suwińska, Nadia Sobczyk, Alicja Zawadzka, Ada Szczepańska, Nina Laskowska i Hanna Chiniewicz. Dziewczęta w zabawny sposób przedstawiły w kilku odsłonach „dni z życia seniora”: Dziadek szukał pracy, a Babcie udowadniały, że „nie liczą godzin i lat” mimo zbliżających się „lat przejściowych”. W kolejnych scenach widzowie mogli posłuchać, co poprzez rozmowę telefoniczną chciał uzyskać wnuczek od babci i czy ma ona „węża w kieszeni”, a w następnej – obejrzeli starania męża próbującego na swój sposób podnieść na duchu małżonkę, którą „dopadła starość”. W trakcie występu co chwilę dało się słyszeć dochodzące z sali wybuchy śmiechu. Grupę teatralną prowadzi pani Katarzyna Gross – Nowińska. Scenki kabaretowe przeplatały piosenki, które zaśpiewały uczennice: Aniela Rojewska (kl. I b), Marianna Szkutnik i Michalina Jaroszewska (uczennice kl. II a), Zofia Domżalska (kl. III a) oraz Hanna Chiniewicz (kl. V b). Zgromadzeni na sali Seniorzy mogli usłyszeć takie utwory, jak: „Śpiewaj i tańcz”, „Drzwi do kariery”, „Cud w szafie”, „Żyj do przodu” oraz „Będzie lepszy dzień”. Opiekunem wokalnym uczennic jest pani Magdalena Domżalska.

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930