ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W dniu 25 marca 2023 r. o godzinie 20:30 odbędzie się po raz siedemnasty akcja organizowana na całym świecie pod hasłem Godzina dla Ziemi WWF, do której w tym roku przyłączają się również Urząd Miejski oraz Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.W tym czasie na godzinę wygaszone zostanie oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne budynków szkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Zachęcamy również mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego, aby w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety na godzinę wygasili światła w swoich domach. Do przyłączenia się do akcji zachęcamy również inne instytucje miejskie. Akcję Godzina dla Ziemi WWF zapoczątkował Światowy Fundusz na rzecz Przyrody WWF w 2007 roku, kiedy to zachęcił aż 2 miliony mieszkańców Sydney do wyłączenia niepotrzebnych świateł i urządzeń elektrycznych na 60 minut. Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów, takich jak: Pałac Kultury i Nauki, Opera Narodowa, Sky Tower we Wrocławiu, Zamek Krzyżacki w Malborku, Ministerstwo Środowiska czy Kancelaria Prezydenta RP. Godzina dla Ziemi WWF to coś więcej niż zgaszenie światła na 60 minut. Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii, to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów. Akcja odbywa się po to, żeby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi. Decydując się na zgaszenie światła podczas Godziny dla Ziemi WWF, mamy szansę pokazać, iż razem z tysiącami rozpoznawalnych budynków i milionami ludzi na całym świecie włączamy się do zmian w trosce o środowisko naturalne. Koordynatorami działań związanymi z obchodami Godziny Dla Ziemi 2023 w naszym mieście są pani Barbara Milewska i pan Jerzy Grządzielewski. Zachęcamy do uczestnictwa!

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031