ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W zeszłym tygodniu dzieci z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej z grupy „Pszczółki” wraz z
rodzicami, wzorem ubiegłych lat, wzięły udział w warsztatach plastyczno – technicznych pod czujnym okiem wychowawczyni pani Małgorzaty Prokop.Uczestnicy warsztatów wykonywali lampiony bożonarodzeniowe. Rodzice wraz z dziećmi bardzo zaangażowali się w pracę. Wykreowali piękne dzieła, a umieszczone w środku lampki stworzyły magiczny nastrój świąt. Spotkanie rodziców i uczniów w szkole miało swój konkretny wymiar – wykonane lampiony miały zostać przez dzieci przekazane dla podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim. Tym większe było ich zaangażowanie. W piątek 16 grudnia 2022r. dzieci udały się do placówki, by osobiście przekazać wykonane lampiony. Przy okazji grupa zaprezentowała krótki montaż słowno – muzyczny, recytując wiersze oraz śpiewając kolędy i pastorałki. Podopieczni placówki bardzo ucieszyli się z wizyty uczniów, dziękując za ich trud i piękne prezenty. Kierownik Środowiskowego domu Pomocy Społecznej, pan Jan Szulc, podziękował uczniom za ich zaangażowanie i pamięć o seniorach, przekazując na ręce dzieci słodkie upominki.

grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031