ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W minionym tygodniu uczeń klasy III b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. – Nikodem Kołakowski, wziął udział w konkursie szachowym –  I Memoriale Świętej Filomeny w Iławie. Organizatorem potyczek szachowych było Niepubliczne Przedszkole DOM MALUCHA „Promyk” w Iławie. Nikodem zajął II miejsce. Rozgrywki trwały trzy dni, odbyło się 9 rund, a system rozgrywek odbywał się metoda szwajcarską (czyli dwóch zawodników rozgrywa ze sobą partię szachową tylko raz w całym turnieju). W zawodach wzięło udział 31 uczestników. Nikodem swoją przygodę z szachami rozpoczął w tym roku szkolnym. Pierwsze rozgrywki w gronie rodzinnym sprawiły, że u chłopca rozbudziła się pasja do szachów, którą cały czas rozwija poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych. Nikodem jest bardzo ambitnym i pracowitym uczniem, który ma wiele innych pasji związanych z grami logicznymi, m.in. układa kostkę Rubika, gdzie pobija własne rekordy czasowe, bierze udział w zajęciach z arytmetyki mentalnej (wykorzystuje ona japońską metodę nauki arytmetyki na liczydle Soroban, która rozwija potencjał intelektualny półkól mózgu). Nikodem zawsze chętnie bierze udział w wielu konkursach o różnej tematyce. Na pewno to nie pierwszy sukces w szachowej dziedzinie. Trzymamy za Niego kciuki i wierzymy, że kolejne trofea są w zasięgu ręki. Gratulujemy!

WSTECZ

czerwiec 2022
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930