ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

„BohaterON” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej. Ma ona upamiętniać i uhonorować bojowników Powstania Warszawskiego oraz promować historię Polski XX wieku.Projekt ma na celu edukowanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej Polaków, a także jako cel nadrzędny – krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną osób niezależnie od wieku. W ramach realizacji tematów dotyczących umiejętności redagowania kartek z życzeniami i podziękowaniami – uczniowie klas IV a oraz IV b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wykonali na lekcjach języka polskiego piękne karty pocztowe. Ozdobili je motywami patriotycznymi lub kwiatami według własnego pomysłu, techniką dowolną. Redagowanie podziękowań dla Powstańców okazało się dla uczniów klas czwartych piękną lekcją patriotyzmu – początkiem dialogu pokoleń. Akcja „BohaterOn” trwa do 3 października. Kartki pocztowe zostaną wysłane do fundacji, która przekaże je bohaterom walk o stolicę.

WSTECZ

wrzesień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930