Dnia 19 marca 2021r. przedszkolaki z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia panie wychowawczynie przygotowały moc atrakcji i wiele konkurencji. „Sówki”, „Smerfy” i „Motylki” przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Wysłuchały listu do bociana, bałwanka i Pani Wiosny. Następnie rozwiązywały łamigłówki, plątaninki oraz rozszyfrowywały zagadki o tematyce wiosennej. Zasiały też rzeżuchę. Przedszkolaki pokonywały tor przeszkód, zbierały kwiaty według koloru i przeciągały linę w dwóch drużynach: Zima – Wiosna. Oczywiście wygrała Wiosna. Ważnym momentem w czasie zabawy było głośne przywołanie wiosny i odpędzenie zimy. Dzieci wykazały się też umiejętnością naśladowania odgłosu żabki, bociana i pszczółki. Tego dnia nie mogło również zabraknąć piosenek i tańców z chustkami, by uczcić nadejście wiosny. Przedszkolaki malowały obrazy ulubionym, wiosennym kolorem – zielonym. Rozmawiały też o tym, w jaki sposób rozpoznać pierwsze oznaki tej pięknej pory roku. Dzień upłynął w radosnej atmosferze. Przedszkolaki otrzymały kolorowe opaski, kwiaty i zielone baloniki.

marzec 2021