ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dnia 5 marca 2021r. w oddziałach przedszkolnych Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. grupa „Smerfów” i „Motyli” obchodziła Dzień Dentysty. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy stomatologa: dowiedziały się, jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta i na czym polega jego praca. Przedszkolaki wysłuchały wiersza J. Bechlerowej pt. „Chory ząb”, na podstawie którego zrozumiały potrzebę dbałości o higienę jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się również, co powoduje próchnicę i jak jej zapobiec. Przypomniały sobie etapy właściwego mycia zębów, dlatego w formie zabawy „szczotkowały” zęby na zalaminowanych kartkach. Dodatkowo rozwiązywały zagadki o tematyce zdrowotnej, a także segregowały produkty, które są zdrowe i niezdrowe dla zębów. Ważnym zadaniem, jakie przedszkolaki wykonywały w tym dniu, było uzupełnienie właściwych produktów, które należy spożywać, by mieć zdrowe zęby. Trzeba to było zrobić po obejrzeniu pokazu multimedialnego. Atrakcją zajęć było też dla dzieci wykonanie i wypełnienie konturu zęba białą krepą według kodu Prace plastyczne wzbogacą zbiory przedszkola. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej, ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.

WSTECZ

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031