ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Kilka dni przed świętami wychowankowie pani Marii Szymankiewicz –  uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przygotowywali świąteczne stroiki. Robili to w czasie zajęć lekcyjnych w formie online pod okiem eksperta pani Doroty Smukały – mamy Szymka, która jest właścicielką kwiaciarni. Pani Dorota opowiedziała  dzieciom o drzewach i krzewach iglastych, których gałązki były potrzebne do wykonania świątecznej ozdoby. Uczniowie obejrzeli zdjęcia roślin i nauczyli się je rozpoznawać po igłach i szyszkach. Następnie słuchając instrukcji mamy Szymka, przystąpili do pracy. Świąteczna kompozycja mogła być ozdobą wiszącą i dekorującą drzwi lub stojącą w wazonie. Dzieci potrafiły zrobić piękne stroiki, gdyż już wcześniej, będąc  w przedszkolu wspólnie z rodzicami pracowały pod kierunkiem pani Doroty. I tym razem nie zabrakło rodziców. Ci którzy byli obecni w domach, chętnie dekorowali i pracowali wspólnie z dziećmi. Stroiki wyszły przepięknie. Koronawirus nas nie powstrzymał.

WSTECZ

grudzień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031