ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

6 listopada 2019 roku odbyło się widowisko „Zaduszki u Świętego Tomasza”. Organizatorem koncertu był Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. W spektaklu, który odbył się w Bazylice pod wezwaniem Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka i Szkoły Muzycznej I Stopnia. Koncert rozpoczął pan Michał Sasinowski, który wykonał utwór solo na saksofon. Zgromadzoną w Bazylice publiczność powitali: ks. Krzysztof Rozynkowski i pani Agnieszka Dembińska. Po piosence „Nie można żyć bez światła”, którą zaprezentowała Aleksandra Kwiatkowska, do wszystkich obecnych w kościele słowa refleksji i zadumy skierował ks. Krzysztof. Teksty literackie zaprezentowali i recytowali uczniowie: Mikołaj Lewandowski, Julia Michalska, Mikołaj Milkowski, Olga Brodzik oraz nauczyciele – panie: Anetta Gosik-Suchocka, Dorota Zawadzka, Magdalena Grabowska, Sylwia Cieszyńska. Pani Małgorzata Prokop zaśpiewała piosenkę „Wiem, że jesteś tam”, a uczennice: Otylia Olęcka i Milena Bartnicka zaprezentowały utwór „List do Boga”. Publiczność wysłuchała utworów na gitarę w wykonaniu: Oliwii Brodzińskiej i Amelii Stachowskiej oraz kwintetu fletowego w składzie: Zuzanna Łątkowska, Amelia Kasprzycka, Adrianna Pasińska, Małgorzata Zielińska i Lena Grabowska. Magdalena Rzymek zagrała na fortepianie, a Małgorzata Zielińska i Maja Aranowska wystąpiły w duecie na akordeon i fortepian. Milena Barańska i pani Izabela Oller zagrały na wiolonczelach. Publiczność wysłuchała tria na różne instrumenty w wykonaniu pań: Martyny Sarnowskiej i Izabeli Oller oraz pana Joachima Ollera. W drugiej części widowiska przed zgromadzonymi w Bazylice wystąpił chór „Cantamus” pod batutą pani Iwony Mrozińskiej oraz połączone chóry „Cantamus” i  „Dolce Coro” pod tą samą dyrekcją. Cały koncert „Zaduszki u Świętego Tomasza” poprowadził ksiądz Krzysztof Rozynkowski. Wszyscy wykonawcy otrzymali od prowadzącego ks. Krzysztofa „Boże Krówki” z sentencjami świętych i błogosławionych. Po przedstawieniu głos zabrali: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank oraz Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski. Podczas montażu słowno-muzycznego odbyła się zbiórka pieniędzy dla Julki Rówczyńskiej.

 

WSTECZ

listopad 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930