ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

19 marca 2019 roku w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Celem uroczystości było zachęcenie pierwszoklasistów do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania. Kilka dni przed tym wielkim wydarzeniem uczniów klas pierwszych odwiedzili bohaterowie znanych baśni i bajek, by osobiście wręczyć im zaproszenia na niecodzienne spotkanie. Ceremonia rozpoczęła się przedstawieniem „Kłótnia wróżek”, w którym wystąpili uczniowie klasy IV a: Pola Seroczyńska, Marcel Okumski, Weronika Osicka, Jakub Godlewski, Julia Rybicka, Jakub Jaroszewski, Lena Zbikowska, Anna Krukowska, Barbara Zawadzka, Milena Milkowska, Maksymilian Szkutnik, Jakub Grabowski, Kamil Michalski oraz organizatorki imprezy, panie: Małgorzata Głowacka i Hanna Kwiatkowska. Widzowie – uczniowie klas pierwszych obejrzeli krótkie scenki z baśni: „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”. Po zaprezentowanych scenkach pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki sprawdzające znajomość baśni i ich bohaterów. Po sprawdzeniu wiedzy Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renata Szwarc dokonała magiczną różdżką pasowania każdego ucznia klasy pierwszej na czytelnika. Po pasowaniu pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Spotkanie zakończyła „słodka niespodzianka”.

 

WSTECZ

marzec 2019
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031