ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert świąteczny. Świetlica szkolna na ten czas zamieniła się w salę koncertową, na której prezentowali się młodzi artyści. Słuchacze mogli się delektować brzmieniem polskich i zagranicznych kolęd oraz utworów świątecznych. Na początku zaprezentowali się wszyscy uczniowie klasy wiolonczeli, którzy wraz z panią Zuzanną Musik wykonali dwie kolędy na cztery głosy. Wystąpili: Anastazja Nowicka, Karolina Morenc, Kasia Polak, Milena Barańska, Zuzia Łątkowska, Rozalia Ankowska, Kasia Osmańska, Ola Polak oraz Przemek Różycki. Następnie wysłuchaliśmy duet fortepianowy Roksana Kłosowska i Oliwia Gordatowska z klasy pani Ewy Wieczorkowskiej. Potem przyszedł czas na duet gitarowy Piotra Osmańskiego i Olę Kłosowską, którzy zagrali „Przybieżeli do Betlejem”, a po nich wystąpiło trio perkusyjne w składzie: Beniamin Łątkowski, Tymoteusz Grzybiński oraz Piotr Jarzembek. W wykonaniu Mariki Masłowskiej usłyszeliśmy kolędę „Ach ubogi żłobie” na fortepian. Chór klas I – III przygotowany przez panią Iwonę Mrozińską zaprezentował dwie piosenki świąteczne. Przy fortepianie towarzyszyła artystom pani Joanna Kupis-Werfel. Patryk Domżalski, Adrianna Szczepańska, Anna Przybylska i pan Michał Sasinowski zagrali na saksofonach „Jingle Bells Boogi”. Kolędę „Jezus malusieńki” na fortepian publiczność wysłuchała w wykonaniu Olgi Brodzik. Po niej zaprezentowała się akordeonistka Dominika Kruszewska przygotowana przez pana Andrzeja Kupisa. Najwięcej instrumentów na scenie zaprezentowała grupa fletów. „Cichą noc” wykonało jedenaście młodych flecistek: Zuzia Szałkowska, Zosia Wandzlewicz, Dominika Krezymon, Sara Nowak, Lena Grabowska, Małgosia Zielińska, Eliza Wyrzykowska (która zaprezentowała piękną solówkę), Amelia Kasprzycka, Ada Pasińska, Julia Czyżewska i Zosia Robaczewska. Uczennicom towarzyszyła przy fortepianie pani Emilia Szcześniewska. Kolejny duet fortepianowy w składzie: Anna Samulewicz i Eliza Nowakowska wykonał kolędę „Mizerna cicha”. Z klasy skrzypiec zaprezentowała się Iga Neumann przygotowana przez pana Kazimierza Wieczorkowskiego. „Christmas tree” opracowane przez pana Jacka Wróblewskiego zostało wykonane przez Wiktora Kopyczyńskiego, Wiktorię Modrzewską i Konrada Pawłowskiego oraz pana Jacka Wróblewskiego. Z wielką przyjemnością został wysłuchany chór „Dolce coro”, który zaprezentował „Bóg się rodzi” i „Kulig”. Wielką niespodzianką był występ Wiktorii Deredas, która we własnym, ciekawym opracowaniu wykonała dwie kolędy. Na zakończenie zaprezentował się zespół instrumentalny pana Bartka Żółtowskiego, który przygotował znane i lubiane hity: „Let it snow” oraz „All I want for Christmas”. Był to czas iście pachnący świętami, na gości czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców a do grzecznych i tych trochę mniej grzecznych dzieci przyszedł najprawdziwszy Mikołaj! W takiej magicznej atmosferze można było poczuć nadchodzące Święta.

 

WSTECZ

grudzień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031