ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Uczniowskim Klubie Sportowym „Sokół” przy Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim działa sekcja zapaśnicza. Trenerem młodych zapaśników jest nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Przybysz. 17 września 2017 roku UKS „Sokół” był organizatorem I Rzutu Ligi Szkolnej Warmii i Mazur w zapasach. Złote medale zdobyli Hubert Jabłoński oraz Ewelina Ziółkowska. Srebrne medale zawisły na szyi Konrada Grzymowicza i Ksawerego Jagielskiego. Zarząd klubu serdecznie dziękuje Urzędowi Miasta w Nowym Mieście Lubawskim za wsparcie i pomoc w organizacji turnieju oraz sponsorom, wolontariuszom, pracownikom ZSPiM i rodzicom. Dnia 23 września 2017roku Konrad Grzymowicz startował w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Makroregionu D w zapasach w stylu klasycznym w Grajewie, zajął 7 miejsce w kategorii wagowej 66 kg i zdobył 1 cenny punkt do współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. 24 września zawodnicy i zawodniczki klubu UKS „Sokół” startowali w zawodach Pierwszego Kroku na Warszawskiej Białołęce. Klub UKS „Sokół” zajął drużynowo 2 miejsce. Złote medale zdobyli: Ewelina Ziółkowska, Hubert Jabłoński, Olaf Hinc, Igor Kalinowski, Mikołaj Malinowski i Paweł Ługiewicz. Srebrne medale zdobyli: Karolina Wilk , Karolina Jabłońska oraz Ksawery Wilk. Brązowymi medalistami zostali: Patryk Pokojski, Aniela Grzymowicz i Miłosz Bochenek. Dnia 30 września swój życiowy sukces odniosła Ewelina Ziółkowska zdobywając srebrny medal w Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu D (województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i kujawsko-pomorskie) w zapasach kobiet w kategorii wagowej 67 kg, gdzie wygrywała na macie ze starszymi zawodniczkami i pokazała ogromne serce do walki. Te zawody obok Mistrzostw Polski Młodziczek są najważniejszą imprezą sportową dla grupy wiekowej młodzików. Ewelina Ziółkowska zdobyła również dla klubu 2 cenne punkty do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Serdecznie gratulujemy Ewelinie i pozostałym zawodnikom. W październiku czekają zapaśników z UKS „Sokół” starty w III Pucharze Polski Kadetów w Radomiu oraz w zawodach zapaśniczych w Elblągu.

 

WSTECZ

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031