ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W piątek 21 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się XII Powiatowy Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”, którego organizatorami była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Zmagania przedszkolaków obejrzeli goście: kapitan Tadeusz Ruczyński z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Piotr Wysocki, sierżant sztabowy Mateusz Soter, pielęgniarka szkolna pani Krystyna Kwiatkowska oraz opiekunowie startujących zespołów. Głównymi celami turnieju było przypomnienie zasad poruszania się po drogach, utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń, właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami oraz integracja dzieci i wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji. Koordynatorką turnieju była pani Karolina Żywicka, a prowadzącą konkurs była pani Agnieszka Dembińska. Goście i uczestnicy konkursu obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów grupy 03 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pod kierunkiem pani Małgorzaty Kozłowskiej.Do turnieju przystąpiło pięć zespołów. Reprezentowały one szkoły podstawowe z Marzęcic, Grodziczna, Gwiździn ora dwie nowomiejskie podstawówki. Najwięcej punktów zgromadziły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Grodzicznie. Zwycięski zespół otrzymał Puchar Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Marzęcicach, która otrzymała Puchar Starosty Nowomiejskiego. Na trzecim miejscu uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Team otrzymał Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub, a piąte miejsce zdobyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gwiździnach. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, Starosta Nowomiejski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Podczas turnieju ogłoszono wyniki V Miejskiego Konkursu Plastycznego. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego oraz Starostę Nowomiejskiego. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Wiśniewska, drugie Wiktoria Krauze, trzecie Lena Umińska. Wyróżnienia otrzymały: Natasza Golder, Wiktoria Grzywacz oraz Miłosz Kuca.

 

WSTECZ

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930