ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczniowie klas: II a i III a pod opieką pań wychowawczyń: Izabeli Kamińskiej i Marii Szymankiewicz spędzili noc w szkole. Zajęcia rozpoczęły się 4 czerwca o godzinie 18.00. Po zbiórce i przygotowaniu sal odbyły się zajęcia sportowe, które poprowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Przybysz. Następnie przy akompaniamencie pani Karoliny Niedźwiedzińskiej dzieci uczyły się piosenki „Gdy strumyk płynie z wolna”. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do wybranej legendy wysłuchanej podczas szkolnej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Na kompleksie sportowym Orlik drugo i trzecioklasiści grali w piłkę nożną, tenisa, badmintona i koszykówkę. O 22.00 rozpoczęła się godzinna dyskoteka, a po niej nocne podchody z latarkami. Uczniowie rozwiązywali w formie pisemnej, rysunkowej lub zaszyfrowanej zadania, skakali przez skakankę, układali z kamieni imiona swoich pań, był slalom między drzewami, wchodzenie do domku jak największej ilości osób, wdrapywanie na rakietę, wchodzenie na górkę na czworakach i schodzenie tyłem, liczenie kroków, przysiady, pajacyki. Po podchodach, różnorodnych zajęciach i toalecie dzieci wysłuchały na dobranoc legendy, którą odczytał tata Antka – pan Tomasz Suchocki. Następnego dnia już o 6.30 dzieci obudziła muzyka, było sprzątanie sal, śniadanie i o godzinie 7.30 uczniowie powrócili z rodzicami do domów. Wychowawczynie – panie: Izabela Kamińska i Maria Szymankiewicz serdecznie dziękują rodzicom – paniom: Annie Beyer, Monice Wiśniewskiej, Annie Kalinowskiej, Jolancie Ruszczyńskiej, Agnieszce Kotewicz, Sandrze Dworznikowskiej, Karolinie Niedźwiedzińskiej, Magdalenie Domżalskiej, Katarzynie Rumińskiej oraz panom: Marcinowi Kotewiczowi i Tomaszowi Suchockiemu za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu „niezwykłej nocy”.

 

WSTECZ

czerwiec 2016
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930