ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Szkoła Muzyczna rozpoczęła swoje kolędowanie od „Koncertu Wigilijnego”, który odbył się w świetlicy Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim 16 grudnia 2015 roku. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wielu kolęd i pastorałek wykonanych przez solistów i zespoły instrumentalne. Koncert rozpoczęła klasa III/6 układem przestrzenno-ruchowym w bajkowym klimacie śnieżynek. Układ przygotowała pani Joanna Kupis-Werfel. Następnie zaprezentował się kwartet saksofonowy w składzie: Julia Czynsz, Wiktor Kopyczyński, Martyna Górna i Natalia Ziółkowska. Kolędy solo wykonali Natalia Masłowska i Kacper Kowalski oraz Kalina Grubalska. Utwory wykonali również: trio gitarowe – Anna Przybylska, Daria Gruźlewska, Wiktoria Stachewicz; rodzinny duet Maja Ossowska – skrzypce i Sebastian Ossowski – akordeon; duet Patryk Domżalski – saksofon i Wiktoria Modrzewska – klarnet; klasę wiolonczeli reprezentowały uczennice – Katarzyna Osmańska i Rozalia Ankowska. Kolędy zaprezentowały także duety fortepianowe: Katarzyna Różycka i Diana Śpiewak, Eliza Nowakowska i Patrycja Chmielewska,Karolina Morenc i Olga Wyrzykowska, Julia Czyżewska i Adrianna Szczepańska, Oliwia Gortatowska i Artur Szpanowski. Wiktoria Ankowska i Iga Neumann zagrały kolędy na skrzypcach przy akompaniamencie fortepianu. Na scenie pojawiły się zespoły: instrumentów dętych, który tworzyli Kacper Kłosowski, Wojciech Wajc, Paweł Żmijewski i pan Bartłomiej Żółtowski; perkusyjny, w składzie – Miłosz Lisakowski, Maksymilian Deredas, Wojciech Chudzikowski i Piotr Jarzębek; zespół w składzie: Eliza Wyrzykowska i Amelia Kasprzycka – flet, gitara Jonasz Pawłowski, ksylofon Miłosz Lisakowski i wibrafon Wojciech Chudzikowski. Klasa fletu wykonała kolędę „Gore gwiazda Jezusowi”, a z wiązanką melodii świątecznych zaprezentował się kwintet fletowy – Wiktoria Pawłowska, Zuzanna Łątkowska, Zofia Kremska, Aleksandra Lewicka oraz pani Martyna Sarnowska. Koncert, który prowadziła pani Natalia Mróz zakończył się występem chóru Szkoły Muzycznej pod batutą pani Iwony Mrozińskiej. Ostatnim punktem programu była wizyta Św. Mikołaja, który przybył ze słodkimi paczuszkami dla uczniów. Słodkie upominki ufundowała Rada Rodziców Szkoły Muzycznej. W piątek 18 grudnia uczniowie Szkoły Muzycznej przygotowali część artystyczną na Wigilię pracowników Firmy Szynaka. Różnorodne kolędy i melodie świąteczne wykonywane były na akordeonie oraz przez kilka zespołów instrumentów dętych. Utwory instrumentalne przeplatane były popisami wokalnymi zespołów i solistów. Z koncertem kolęd uczniowie Szkoły Muzycznej wystąpili 22 grudnia 2015 roku na Wigilii w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

WSTECZ

grudzień 2015
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031