ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Temat przedsięwzięcia związanego z realizacją Programu Regionalnego „Jest takie miasto” to „Nie nudzimy się w jesienne wieczory”. Obecni uczniowie pani Marii Szymankiewicz spotkali się z starszymi koleżankami i kolegami, którzy też byli wychowankami pani Marii. Trzecioklasiści poznali różnorodne sposoby na aktywne i miłe spędzanie czasu wolnego a przede wszystkim jesiennych wieczorów. Szóstoklasiści pochwalili się swoimi zdolnościami, umiejętnościami i talentami, które mogą być alternatywą dla siedzenia przed telewizorem albo komputerem. Ewelina Szpakowska zaprezentowała grę na saksofonie, opowiadała o swojej pasji jak i również o budowie instrumentu. Adrianna Tasarz zagrała na pianinie. Z kolei chłopcy: Kacper Montowski, Konrad Grzymowicz, Dominik Kotewicz i Maciej Kowalski pochwalili się umiejętnościami układania kostki Rubika na czas. Dodatkowo Kacper zaprezentował kolekcję kostek Rubika. Chłopcy uczyli maluchy metod, które mogą wykorzystać układając kostkę. Dziewczęta Wiktoria Świątkowska, Adrianna Tasarz, Zuzanna Jędrzejewska kręciły Poi. Jest to specyficzny przedmiot używany przy tańcu, który stanowi para linek z podczepionymi na końcu ciężarkami w różnej postaci. Kręcenie Poi podobało się nie tylko dziewczętom, chłopcy również próbowali tej sztuki. Kornelia Szymankiewicz zaprezentowała swoje zdolności gimnastyczne, wykonała przewroty, gwiazdy, mostki, stanie na rękach i szpagat. Krystian Sikorski zachwycił trzecioklasistów różnymi zabawami i trikami z piłką nożną, których nauczył się sam. Po takim spotkaniu uczniowie klasy III a na pewno nie będą się nudzili podczas jesiennych wieczorów.

WSTECZ

listopad 2015
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30