Matematyczne Potyczki Uczniów Klas Siódmych
Powiatowy Konkurs „Matematyczne Potyczki Uczniów Klas Siódmych” odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. i był okazją do sprawdzenia wiedzy, umiejętności oraz wytrwałości młodych matematyków.Uczniowie z 11 szkół, przez 3 godziny zegarowe, rozwiązywali aż 87 zadań z różnych działów matematyki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, logicznym myśleniem oraz ogromnym zaangażowaniem. Konkurs wymagał nie tylko znajomości matematyki, ale także koncentracji i umiejętności pracy pod presją czasu. Najlepszy wynik uzyskała Agata Bogucka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lub., która poprawnie rozwiązała 78 zadań. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kowalewska ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku, rozwiązując poprawnie 77 zadań. O trzecie miejsce w dogrywce walczyło dwóch uczestników, ponieważ uzyskali taki sam wynik. Ostatecznie miejsce to zajął Dominik Żurański ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie, który rozwiązał poprawnie 76 zadań. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Nowym Mieście Lubawskim za ufundowanie nagród dla laureatów, a Sekretarz Powiatu Pani Ewie Kalisz-Górzkowskiej za obecność podczas ogłaszania wyników. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom konkursu i życzymy dalszych sukcesów matematycznych.