Sukcesy w konkursie z historii
21 maja 2026r. uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. naszej szkoły, Samuel Kędziorski (klasa 6b), wziął udział w Powiatowym Konkursie Historycznym dla uczniów szkół podstawowych „Pod panowaniem Sasów – Rzeczpospolita w XVIII wieku”, który odbył się w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o historii Polski XVIII wieku. Do zmagań z historii tego okresu przystąpiło 8 szkół z naszego powiatu. Uczniowie musieli uzupełnić test na temat panowania Sasów. Gratulujemy Samuelowi, gdyż udało mu się zdobyć II miejsce w powiecie. Opiekunem ucznia była Pani Joanna Mierzyńska.