SUKCESY NA ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH
W ostatnich dniach uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wzięli udział w dwóch etapach zawodów lekkoatletycznych, osiągając bardzo wysokie wyniki zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W poniedziałek odbyły się Mostrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym, w którym reprezentacja dziewcząt spisała się znakomicie, zdobywając I miejsce w klasyfikacji drużynowej i awans do zawodów wojewódzkich.W skład zwycięskiej drużyny weszły: Zofia Ługiewicz, Antonina Wiśniewska, Nina Rybicka, Maja Splitt, Julia Fanslau oraz Maria Khokhlova. Zawodniczki wykazały się dużą determinacją, wysokim poziomem sportowym i bardzo dobrą współpracą drużynową. W środę odbyła się kolejna część zawodów lekkoatletycznych z cyklu „Czwartków Lekkoatletycznych”, podczas której uczniowie naszej szkoły zdobyli liczne miejsca na podium. Zofia Ługiewicz zajęła II miejsce w skoku w dal, a Tobiasz Niedźwiedziński wywalczył III miejsce w biegu na 300 m. Antonina Wiśniewska osiągnęła I miejsce w skoku wzwyż oraz II miejsce w biegu na 600 m, natomiast Julia Fanslau zdobyła III miejsce w biegu na 600 m. W konkurencji biegu na 1000 m Alan Kotewicz zajął II miejsce, a Wiktor Puchniarz — III miejsce. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom sportowy, zaangażowanie i wzorową postawę, godnie reprezentując szkołę w obu dniach rywalizacji. Opiekunami w czasie zawodów byli Panowie: Maciej Bochenek i Sebastian Prokop.