#AktywniBłękitni
Podczas ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych eksperymentom i doświadczeniom z wodą.
Przedstawienie WOŚP
Z okazji 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie kółka teatralnego „Krople” przygotowali przedstawienie pt. „Współczesna wersja Kopciuszka”, poświęcone idei pomagania drugiemu człowiekowi. Spektakl w nowoczesny i poruszający sposób ukazał, że wrażliwość, empatia i bezinteresowna pomoc są wartościami ponadczasowymi, szczególnie ważnymi we współczesnym świecie. Młodzi aktorzy: Jagoda Leska, Zuzanna Radomska, […]
Konkurs Piosenki Świątecznej i Zimowej w Języku Obcym
15 stycznia 2026 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej i Zimowej w Języku Obcym. Wydarzenie poprowadziły uczennice: Oliwia, Marysia i Aniela, dbając o miłą atmosferę oraz sprawny przebieg konkursu.
Zajęcia jogi dla WOŚP
15 stycznia 2026 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się zajęcia jogi, które zgromadziły liczne grono uczestniczek. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego celem było wsparcie tej wyjątkowej akcji charytatywnej.
„Pomaganie jest ważne”
14 stycznia 2026 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Pomaganie jest ważne”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a jego celem było wsparcie działań charytatywnych WOŚP.
Olimpus z matematyki
13 stycznia 2026r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się konkurs OLIMPUS z matematyki.
Sukcesy uczennic SP2 na Powiatowym Przeglądzie wokalnym
W dniu 12 stycznia 2026 r. w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbył się XVII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Z dumą informujemy, że Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej reprezentowały utalentowane uczennice, które zaprezentowały się w swoich kategoriach wiekowych.
Apel – Bezpieczne ferie
12 stycznia 2026r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się apel poświęcony zasadom bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Celem spotkania było przypomnienie uczniom, jak dbać o swoje zdrowie i życie w czasie zimowego wypoczynku. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo podczas przebywania na świeżym powietrzu.