DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Dzień Babci to święto, które obchodzimy 21 stycznia, natomiast 22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka. Wtedy kochające wnuki składają gorące życzenia swoim babciom i dziadkom. Szczególnie uroczyście obchodzone są te święta w przedszkolach i szkołach podstawowych. Dzień Babci i Dzień Dziadka pojawiły się w polskich kalendarzach ponad trzydzieści lat temu. 10 stycznia 2008 roku dzieci z grupy "0"1 gościły swoich dziadków. Pod kierunkiem pani wychowawczyni Marii Grugiel przygotowały część artystyczną (jasełka), którą przedstawiły babciom i dziadkom. Następnie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i grały na instrumentach. Dziadkowie byli niezmiernie zadowoleni i wzruszeni występem swoich wnucząt. Po części artystycznej dostojni goście zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowali rodzice przedszkolaków. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka 7 lutego 2008 roku uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz zaprosili na piękną uroczystość seniorów swoich rodzin. Babcie i dziadkowie byli zachwyceni popisami wnucząt. Po części artystycznej, na którą złożyły się wiersze, piosenki i tańce, pierwszoklasiści podarowali dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Przy herbacie i ciastku dostojni goście zaprezentowali dzieciom pamiątki rodzinne oraz opowiadali ciekawe historia ze swojego życia. Uroczystości przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze, a dziadkowie zapewniali, że chętnie ponownie odwiedzą szkołę.