SPEKTAKL "CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ"

14 kwietnia 2008 roku Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii z Krakowa wystawiło w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim spektakl pod tytułem "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Przedstawienie, którego scenariusz powstał na motywach amerykańskiej baśni, obejrzały dzieci z klas 0 - III naszej szkoły. Spektakl miał charakter interaktywny i angażował młodych widzów do współtworzenia akcji. Przyjaźń, opiekuńczość, odpowiedzialność, współpraca i odwaga to wartości, które przewijały się w treści przedstawienia. Są one bardzo ważne w kształtowaniu i wychowywaniu dzieci. Humorystyczne dialogi, piękna muzyka, barwne kostiumy gwarantowały wspaniałą zabawę. Mogą również stanowić inspirację dla dziecięcej twórczości artystycznej. Wspaniała gra aktorów oraz przepiękna oprawa wywarły na uczniach miłe wrażenie i na pewno na długo spektakl pozostanie w ich pamięci.