UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SZKOŁY PRZEZ UCZNIÓW KLAS VI

20 czerwca 2008 roku o godzinie 11-tej w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się pierwsza w historii placówki uroczystość zakończenia szkoły przez uczniów klas szóstych. Na uroczystość przybyli: Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, Proboszcz Parafii św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim, Inspektor Oświaty w Nowym Mieście Lubawskim, pan Stanisław Frydlewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Mariola Szaładzińska, przedstawiciele Prezydium Rodziców oraz lokalne media. Wzięli w niej również udział nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice i oczywiście bohaterowie tego niezwykłego wydarzenia - uczniowie klas VI. Pobierali oni edukację w trzech klasach, wychowawcą klasy VI a był pan Andrzej Domżalski, klasy VI b pani Dorota Studnik, klasy VI c pani Maria Piskorska. Do zgromadzonych skierował ciepłe słowa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, pan Wojciech Wegner. Spośród 76 absolwentów świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej z wyróżnieniem otrzymało 18 uczniów. Wzorowe zachowanie oraz najwyższą średnią w szkole - 5,5 osiągnął uczeń klasy VI c, Maciej Piskorski. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2, pana Wojciecha Wegnera, Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Marioli Szaładzińskiej i wychowawcy świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, nagrody książkowe, a ich rodzice listy gratulacyjne. Cześć oficjalną poprowadziła pani Anna Konieczna, która jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego. Dotychczasowa Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Bukowska z klasy VI a przekazała władzę młodszemu koledze, uczniowi klasy III b Edwardowi Klimkowi. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. W montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez polonistkę Mirosławę Nowakowską, wystąpili uczniowie klas szóstych. Dekorację i piękną oprawę plastyczną przygotowały wychowawczynie klas szóstych, panie: Dorota Studnik i Maria Piskorska. Po uroczystościach w hali sportowej szóstoklasiści udali się do klas na ostatnie spotkanie z wychowawcą. W czasie szkolnych uroczystości jak i spotkań z wychowawcami absolwentom towarzyszyło ogromne wzruszenie, niektórym uczniom i rodzicom zakręciła się łezka w oku. Drogim Absolwentom życzymy udanych wakacji, powodzenia, wielu sukcesów oraz wspaniałych koleżanek, kolegów i nauczycieli w nowej szkole - gimnazjum.