KONCERT ZESPOŁU "PARNI LULUDZIORI"

5 grudnia 2007 roku uczniowie klas piątych uczestniczyli w koncercie "Parni Luludziori". Występ odbył się w sali widowiskowej Nowomiejskiego Domu Kultury. Koncert dla dzieci i młodzieży zainaugurował obchody 30-lecia Nowomiejskiego Domu Kultury. Tego dnia w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość związana z jubileuszem nowomiejskiej placówki kulturalnej. W gali wzięli udział zaproszeni goście oraz mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Część oficjalną wypełniły okolicznościowe przemówienia, życzenia i gratulacje. Dyrektor naszej szkoły mgr Wojciech Wegner w imieniu pracowników i uczniów podziękował załodze NDK za trud włożony w uwrażliwianie naszych serc i rzeźbienie naszych dusz oraz życzył wspaniałych sukcesów i osiągnięć w dalszej pracy. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna "Romowie na jubileusz", w której wystąpił zespół "Parni Luludziori".