ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

17 listopada 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. ogłoszono Laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Celem konkursu było m.in. propagowanie idei poprawnego pisania oraz podniesienie kompetencji ortograficznych uczniów.Uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swych umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych w praktyce – pisali dyktando. Potyczki ortograficzne przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV – VI oraz klas VII – VIII. Spośród 23 uczestników wyłoniono po 3 Laureatów w każdej z kategorii. Oto zwycięzcy:
– Kategoria IV – VI:
I miejsce – Zofia Pawłowska (kl. V b),
II miejsce – Paulina Pijaczyńska (kl. VI b),
III miejsce – Robert Ręczkowski (kl. V a).
– Kategoria VII – VIII:
I miejsce – Julia Grzywacz (kl. VIII a),
II miejsce – Małgorzata Zielińska (kl. VIII a),
III miejsce – Magdalena Rzymek (kl. VIII a).
Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczył Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski. Podziękował wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gdyż licznie do niego przystąpili i życzył dalszych
sukcesów. Laureaci konkursu będą reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym „O Złote Pióro Burmistrza”, który odbędzie się 23 listopada 2023r. Konkurs przygotowały panie: Anita Leliwa, Katarzyna Gross-Nowińska i Dorota Zawadzka.

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930