ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

10 listopada 2023 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel poświęcony 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.W wigilię święta naszej Ojczyzny uczniowie klas 0 – VIII obejrzeli montaż słowno-muzyczny, który przygotowały panie: Magdalena Domżalska, Oliwia Olęcka, Anna Przeradzka i Dorota Zawadzka. Przed zgromadzoną w hali sportowej publicznością wystąpili uczniowie klasy IV b, którzy przedstawili krótki rys historyczny poświęcony wydarzeniom z okresu zaborów oraz wiersze patriotyczne. Uczniowie nawoływali w swym wystąpieniu do tego, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad znaczeniem takich słów, jak: pamięć, szacunek, przywiązanie, ofiara czy miłość. Występy młodych artystów uświetniły piosenki, które zaśpiewały: Nikola Mączkowska (kl. V a), Antonina Gawińska (kl. II a), Lena Wiśniewska (grupa „0 Biedronki”), Aleksandra Flaszyńska (kl. V a), Paulina Pijaczyńska (kl. VI b) oraz Blanka Osmańska (kl. VIII a). Nie zabrakło również pokazowego tańca z szarfami w barwach narodowych. W tym uroczystym dniu społeczność uczniowską obowiązywał strój galowy z biało-czerwonymi kotylionami. Uroczysty apel rozpoczęto od wprowadzenia przez poczet sztandarowy sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz odśpiewanie hymnu. Apel poprowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Martyna Jewartowska. O piękną oprawę hali sportowej zadbały panie: Małgorzata Głowacka i Paulina Brodzik. Na zakończenie głos zabrał również Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski, który zachęcił młodzież do wzięcia udziału w uroczystości organizowanej przez naszą szkołę w Kinoteatrze Harmonia oraz sobotnim „Biegu dla Niepodległej”.

https://youtu.be/0IZOMMuL7lg?feature=shared

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930