ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

27 października 2023r. dzieci z grupy „Biedronki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim pod czujnym okiem pani Anetty Gosik – Suchockiej przeprowadzały doświadczenia, eksperymenty i aktywnie w nich uczestniczyły. Celem lekcji było szerzenie wśród dzieci wiedzy o tematyce czystego powietrza. Przedszkolaki wspólnie zastanawiały się, gdzie jest powietrze i szukały dowodów na jego istnienie. Dzięki doświadczeniom i zabawom badawczym z użyciem szklanych i plastikowych butelek, balonów, wstążek, piórek i słomek przekonały się, że powietrze jest wszędzie, chociaż jest niewidoczne. Poznały także niektóre właściwości powietrza, m. in., że jest lekkie i rozprężliwe. Z kolei po zastosowaniu wentylatora, suszarki do włosów, wachlarza, apaszek czy też dmuchanych zabawek, dowiedziały się, jak powstaje wiatr. Dzieci zrozumiały, że wszyscy oddychamy tym samym powietrzem, a od jego czystości zależy jakość i długość naszego życia. Podczas zajęć dzieci obejrzały również krótkie edukacyjne bajki pt. „Windsurfing” i „Pragnienie latania”, a na zakończenie otrzymały tematyczne kolorowanki. Zajęcia, które przygotowały panie: Anetta Gosik – Suchocka, Wioletta Zachwieja, Małgorzata Głowacka i Paulina Brodzik zostały przeprowadzone w związku z realizacją Wojewódzkiego Festiwalu Nauki – Czyste Powietrze o Niebo Lepsze zorganizowanego przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031