ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

15 października obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk.Celem tego dnia jest uświadomienie dzieciom, jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. W środę na temat mycia rąk pogadankę w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. przeprowadziła pani Joanna Rumińska przedstawicielka Promocji Zdrowia i Oświaty Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim. W spotkaniu uczestniczyły grupy przedszkolne: „Sówki” i „Biedronki” oraz klasy: I a i I b. Dzieci dowiedziały się, jakie zagrożenia wynikają z niedostatecznego przestrzegania higieny osobistej. Pani Joanna opowiedziała o rodzajach zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce i jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste i dokładne mycie rąk. Maluchy wraz z pierwszakami zastosowały schemat prawidłowego mycia rąk w praktyce. Na koniec spotkania pani Joanna przekazała każdej z grup kolorowanki, których tematem jest mycie rąk. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031