ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

19 października 2023r. w ekopracowni przyrodniczej w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbył się szkolny konkurs „Las w słoiku”.Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów wiedzy o tematyce czystego powietrza, umiejętność obserwacji ekosystemów leśnych, uwrażliwienie na piękno przyrody, zachęcenie do odkrywania natury podczas pobytu na świeżym powietrzu oraz rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych inspirowanych światem przyrody. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W rywalizacji wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas IV – VIII, które walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły. Zadaniem uczestników było wykonanie dekoracji – lasu z darów lasu/jesieni (liście, mech, kora, szyszki, gałązki itp.)w słoiku o pojemności 5 litrów. Ocenie prac podlegała staranność wykonania, oryginalność pomysłów, koncepcji zastosowanych materiałów i technik. Panie z komisji konkursowej: Kamila Blank – Rogowska, Paulina Kopkowska – Dąbrowska i Anna Milkowska miały niełatwe zadanie, bowiem wszystkie kompozycje były piękne i bardzo kreatywne. Po burzliwej naradzie komisja przyznała następujące miejsca:
I miejsce – drużyna z klasy 7 b w składzie: Wiktoria Orłowska, Anna Cybulska, Zofia Domżalska,
II miejsce – drużyna z klasy 5 b w składzie: Helena Krezymon, Natalia Spalik, Pola Tchorzewska,
III miejsce – drużyna z klasy 6 b w składzie: Antonina Kędziorska, Ada Szczepańska, Hanna
Chiniewicz. Wyróżnienie – drużyna z klasy 4 a: Maria Różyńska, Aleksandra Umińska, Maja Kusińska, Wyróżnienie – drużyna z klasy 6 a: Julianna Kelly, Gabriel Obuchowski, Nikola Gilgenast. Puchary i nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy za udział dla wszystkich uczestników, wręczył Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski, który składając gratulacje, zachęcał dzieci do aktywnego i pożytecznego spędzenia czasu na rzecz ochrony przyrody. Konkurs, który koordynowały panie: Małgorzata Głowacka i Paulina Brodzik został zrealizowany w ramach wojewódzkiego FESTIWALU NAUKI – CZYSTE POWIETRZE O NIEBO LEPSZE, zorganizowanego przez Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031