ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

17 października odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w NowymMieście Lub. odbył się konkurs zatytułowany „Rodzinny latawiec”. Skierowany był on do uczniów klas 1-3 i ich rodziców, a polegał na wykonaniu od podstaw własnego, kolorowego latawca. Każdy z latawców był inny, ale wszystkie były niezwykłe. Jak się okazało nie potrzeba było mieć specjalnych umiejętności manualnych, by latawce wykonać. Do tego, wykonanie latawca wraz z dzieckiem okazało się świetną zabawą i dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Dodatkowo konkurs był okazją do rozwijania u dzieci twórczej aktywności, wyobraźni i pomysłowości oraz doskonalenia umiejętności konstrukcyjnych. Organizatorki konkursu, panie: Maria Grugiel, Marta Marchwicka, Anna Milkowska i Paulina Kopkowska-Dąbkowska, miały też na celu popularyzowanie zabaw z latawcem jako doskonałego sposobu spędzenia wolnego czasu przez członków rodzin. Kryteriami oceny w konkursie była kreatywność, staranność i zdobienia latawca. Oceny każdego latawca dokonała komisja powołana przez organizatorów. Zwycięzcy otrzymali puchary, wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i nagrody, nie zabrakło też słodkości. Konkurs wygrał Marcel Zagórski (kl. III a) z tatą, II miejsce przypadło Igorowi Puchniarzowi (kl. I a) z mamą, natomiast miejsce III wywalczył Filip Obuchowski (kl. III a) z tatą. Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnicy udali się na boisko, aby wypróbować swoje nowo skonstruowane latawce. Popołudnie upłynęło im w doskonałej atmosferze.

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031