ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

11 października 2023r. w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zgromadzili się uczestnicy Rejonowego Konkursu Wiedzy o PCK i udzielaniu pierwszej pomocy dla klas IV – VI szkół podstawowych, których przywitała Kierownik Biura Zarządu Oddziału Rejonowego PCK pani Halina Kleinowska.Celem konkursu było upowszechnianie podstawowych zasad i historii PCK, propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej oraz zachęcanie ich do podnoszenia poziomu swoich umiejętności w tym zakresie, nabycie praktycznych umiejętności postępowania z osobami znajdującymi się w stanach zagrożenia życia. Organizatorem konkursu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim. Reprezentantkami Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. były uczennice klasy V a: Zofia Główczewska, Iga Malicka, Aleksandra Jakubowska i uczestniczka rezerwowa Jagoda Drumińska. Do konkursu przystąpiło 9 drużyn: SP1 Nowe Miasto Lubawskie, SP2 Nowe Miasto Lubawskie, SP 3 Nowe Miasto Lubawskie SP Zajączkowo, SP Kurzętnik, SP Krotoszyny, SP Marzęcice, SP Gwiździny oraz SP Szwarcenowo, których zadaniem było udzielenie pomocy przedmedycznej w pięciu pozorowanych sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia oraz udzielenie odpowiedzi na pytania z zakresu historii i działalności PCK. I miejsce zajęła drużyna SP 1 Nowe Miasto Lubawskie, II miejsce zajęła drużyna z SP Zajączkowo, a III miejsce zdobyła drużyna z SP 2 Nowe Miasto Lubawskie. W konkursie jako pozoranci (poszkodowani) wzięli udział uczniowie klasy 6 b naszej szkoły: Alicja Zawadzka, Iga Suwińska, Hanna Chiniewicz, Ada Szczepańska i Edyta Widomska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył Dyrektor ZSPiM pan Zbigniew Domżalski. Nagrody ufundowali: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie, Wójt Kurzętnika, Wójt Gminy Grodziczno oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim. Organizatorzy konkursu bardzo dziękują paniom: Krystynie Kwiatkowskiej oraz Jadwidze Lewandowskiej, a także sędziom z Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. Koordynatorem konkursu była pani Alina Bączek.

październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031