ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Z końcem maja dzieci z grupy „Pszczółki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub. zakończyły projekt pt. „Grupa Pszczółki ratuje swoje przyjaciółki”, który rozpoczęto w marcu 2023r. Projekt trwał trzy miesiące. Dzieci w czasie jego realizacji podejmowały tematy o tym, jak wyglądają pszczoły, dlaczego są owadami latającymi, gdzie żyją (ule), czy pszczoły są pożyteczne (zapylają kwiaty, z których rosną owoce, warzywa), czy są niebezpieczne (w obronie własnej żądlą), jak pracują (zbierają nektar, pyłek z kwiatów i drzew), co jest efektem ich pracy (miód, wosk), dlaczego miód jest bardzo zdrowy. Dzieci poprzez pracę metodą projektów badawczych potrafiły wiązać teorię z praktyką, doświadczały wszystkimi zmysłami i pracowały w grupie. Udział w projekcie rozwinął ich wiedzę dotyczącą znaczenia pszczół w przyrodzie, pobudził twórczość plastyczną, techniczną i muzyczną. Dzieci miały okazję zapoznać się z literaturą związaną z pszczołami oraz wzięły udział w konkursie recytatorskim poświęconym tymże owadom. Dokonały też degustacji miodów i produktów pochodnych. „Pszczółki” wzięły również udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej „Pszczółka i Nauka” w Lubstynku. Zwieńczeniem projektu było spotkanie z pszczelarzem. Dzieci miały okazję poznać zawód pszczelarza oraz poznać narzędzia, którymi posługują się pszczelarze. Wraz z rodzicami stworzyły hotel dla pszczół, który posłuży ich przyjaciółkom. Na koniec projektu dzieci otrzymały Dyplomy Małego Ekologa. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była pani Małgorzata Prokop.

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930