ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej 1 czerwca w Dniu Dziecka od rana panował radosny nastrój.Po korytarzach szkoły chodziły postacie z bajek, a na szkolnym boisku przygotowywano niespodziankę. Społeczność uczniowską o godzinie 9.00 powitał Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski w asyście Wicedyrektor Szkoły pani Renaty Szwarc oraz Przewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Rybickiej. Życzył wszystkim wspaniałego i radosnego święta. Tego dnia nie było tradycyjnych zajęć lekcyjnych, tylko gry i zabawy. Dla wszystkich przedszkolaków rodzice ufundowali dmuchańce, które właśnie były tą niespodzianką rozstawianą na boisku. Dodatkowo pracownicy szkoły oraz wychowawcy przedszkolaków przygotowali dla swoich podopiecznych zagadki związane z postaciami z bajek – trzeba było rozszyfrować, kto jest kim. Następnie dzieci mogły się bawić, kolorować oraz spędzić ten dzień na świeżym powietrzu. Wstępem Dnia Dziecka dla uczniów klas I – III było uczestnictwo w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Wicedyrektor Szkoły pani Renata Szwarc przeczytała opowiadanie pt. „Tabliczka mnożenia”. Później uczniowie urządzili piknik. Można też było pograć w piłkę na Orliku lub wziąć udział w maratonie gier planszowych. Uczniowie III a udali się z wizytą do Urzędu Gminy w Nowym Mieście Lub. – do Mszanowa. Na miejscu Kierownik Referatu Drogownictwa pan Marcin Buliński oprowadził uczniów po urzędzie. Dzieci mogły również zwiedzić salę sesyjną i wziąć udział w mini obradach. Uczniowie starszych klas IV – VIII tego dnia, oprócz słodkiej niespodzianki, jaką były lody, wzięli udział w seansie filmowym pt. Złodziejski honor”. Ten dzień upłynął wszystkim w radosnej atmosferze.

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930