ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Maj Miesiącem Książki, Bibliotek, Czytelnika. Z tej okazji uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Bogusławskiej w swojej miejscowości.W dziale dla dzieci bardzo ciepło przywitała ich pani Aneta. Opowiedziała o zasadach korzystania z biblioteki. Dzieci mogły samodzielnie, korzystając z tabletów, wyszukać książki, które chciałyby wypożyczyć. Przy pomocy pani bibliotekarki znalazły je na półkach. Następnie pani Aneta przeczytała opowiadanie pt. „Noc w bibliotece”, ilustrując je pięknymi obrazkami. Pani bibliotekarka przypomniała także zasady, których należy przestrzegać przy korzystaniu z książek. Mówiła o specjalnej kategorii potworów książkowych, którymi są: bazgraj pospolity, tłuścioch poplamiacz, rozdzieracz niszczyciel, zaginacz narożnik, mokrus rozpuszczak, nieczytacz pospolity i pożeracz książek. Dzieci doskonale wiedziały, kim są te „potwory”. Wielu uczniów ma już karty biblioteczne i chętnie wypożyczały książki. Na pożegnanie trzecioklasiści wręczyli pani Anecie własnoręcznie wykonane zakładki dla wszystkich pracowników biblioteki. Obiecały często wracać do „świata książek”, gdyż już wcześniej na lekcjach w szkole dowiedziały się, że czytanie to nie tylko wspaniały relaks, ale czytanie książek pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę, uczy myślenia oraz ułatwia komunikację.

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031