ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

19 maja 2023 r. rodzice uczniów klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowali swoim pociechom niespodziankę. Dzieci za miesiąc skończą naukę w trzeciej klasie. Pożegnają swoją wychowawczynię panią Marię Szymankiewicz, z którą byli siedem lat od początku pobytu w przedszkolu i rozpoczną nowy etap w swojej szkolnej karierze. Jak co roku miejscem spotkania była Aleksandrówka. Atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, gdzie bawiły się nie tylko maluchy, ale i dorośli. Czas umilał zaproszony specjalnie na tę okazję animator, który zabawiał uczestników imprezy. Na początku spotkania mamy wniosły ogromny tort, który wszystkim bardzo smakował. Były również pieczone na ognisku kiełbaski. Rodzice mieli wreszcie okazję, aby ze sobą porozmawiać, powspominać czas, kiedy ich „skarby” przyszły do przedszkola jako trzylatki. Teraz mają już dziesięć lat i wiele niezapomnianych przeżyć z czasu pobytu w przedszkolu i w szkole. Dzieciaki uwielbiały zabawy, które dostarczały im wiele radości i były sposobem zdobywania wiedzy i umiejętności. Za nimi wiele spotkań, których bohaterami byli rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie, ciocie, pracownicy szkoły i inni goście. Spacery do miejsc pracy swoich krewnych. Wycieczki, te bliższe – do lasu, parku, na łąkę, nad rzekę, do ogródków działkowych i te dalsze – do dużych miast, do teatru, planetarium. Wiele czasu poświęcili na przygotowywanie przedstawień, które uświetniały imprezy klasowe, szkolne i miejskie. Zawsze z dużym zaangażowaniem dzieci i ich rodzice włączali się w organizowane akcje charytatywne. Te wszystkie lata, to czas, kiedy rozwijali swoje talenty muzyczne, plastyczne, recytatorskie, kulinarne. „Ananasy”, jak siebie nazywali, bardzo chętnie brały udział w różnych konkursach i wielokrotnie odnosili sukcesy. Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem. Jeszcze miesiąc do końca roku szkolnego. We wrześniu rozpoczną nową podróż…

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031