ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

12 maja 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył się II Miejski Konkurs Ortograficzny „O Pióro Burmistrza”.Wzięło w nim udział 18 uczniów (po 9 w każdej z kategorii: klas IV – VI i klas VIII – VIII) z trzech nowomiejskich szkół. Uczestników powitał Dyrektor Szkoły pan Zbigniew Domżalski, który życzył wszystkim powodzenia w zmaganiach z ortografią. Podkreślił, że do tego konkursu trafili uczniowie najlepsi z najlepszych. Koordynator konkursu – pani Anita Leliwa omówiła regulamin, po czym uczniowie wg grup wiekowych udali się do poszczególnych sal, gdzie każdy wylosował numer stolika, przy którym pisał dyktando. Wskazany uczeń wybrał też w drodze losowania jedno z trzech przygotowanych dyktand (jego tekst zaklejony był w kopercie), z jakim uczestnicy musieli się zmierzyć. Po pełnym napięcia konkursie uczniowie, w oczekiwaniu na wyniki, otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Burmistrz Nowego Miasta Lub. pan Józef Blank wraz z Dyrektorem Szkoły panem Zbigniewem Domżalskim wręczyli zwycięzcom „Pióra Burmistrza”. W kategorii klas IV – VI tytuł Laureata otrzymał Filip Robaczewski – uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich, natomiast w kategorii klas VII – VIII tytuł Laureata zdobył Marcel Okumski – uczeń klasy VIII a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Burmistrz Nowego Miasta pan Józef Blank pogratulował wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie bogatej wiedzy dotyczącej zasad pisowni oraz umiejętności ortograficznych. Gratulujemy Laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu ortograficznego.

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031