ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Dzień Ziemi to również doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. To nie tylko czas nauki o naszej planecie, to także dobry moment, aby pomyśleć, jak możemy jej pomóc. W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. w ramach działań związanych z Dniem Ziemi odbyło się szereg przedsięwzięć. Były to konkursy, quizy, gry, apel dla klas I-III czy Sprzątanie Świata. Do konkursu ekologicznego przystąpili uczniowie klas II. W pierwszym etapie uczniowie układali różne materiały i starali się odwzorować kolory Ziemi. Następnie odbył się test na temat naszej planety. Dzieci rozwiązywały rebusy, zagadki, quizy oraz odpowiadali na pytania związane z ochroną środowiska. Po pierwszej części testu odbyła się dogrywka. Za pierwsze trzy miejsca w klasach drugich zostały przyznane nagrody rzeczowe ufundowane przez „Wody Polskie”. Dla pozostałych uczestników były nagrody pocieszenia. Po konkursie dzieci wytypowały 5 zagadnień: „W jaki sposób możemy pomóc Ziemi?” Oto propozycje:
1. Spaceruj, korzystaj z roweru.
2. Jedz ekologiczne produkty.
3. Używaj kubków i butelek wielokrotnego użytku.
4. Rób przemyślane zakupy.
5. Kupuj nieładne warzywa i owoce, ale zdrowe.
Koordynatorami tych działań były panie: Zyta Wardowska i Justyna Józefowicz.

maj 2023
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031