ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W piątek 28 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście
Lubawskim odbył się XV Powiatowy Turniej Wiedzy dla Dzieci Sześcioletnich „Czujemy się bezpiecznie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Zmagania przedszkolaków obejrzeli goście: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim pani Agnieszka Muszyńska, przedstawiciel Starostwa Powiatowego z wydziału Zarządzania Kryzysowego pan Andrzej Kowalczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lub. mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Szałkowski oraz opiekunowie startujących zespołów. Głównymi celami turnieju było przypomnienie zasad poruszania się po drogach, utrwalenie podstawowych znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej, uporządkowanie i poszerzenie wiadomości na temat zagrożeń, właściwego zachowania się dziecka w kontaktach ze zwierzętami oraz integracja dzieci i wdrażanie ich do zdrowej rywalizacji. Koordynatorką i prowadzącą turniej była pani Karolina Żywicka. Goście i uczestnicy konkursu obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów grupy 03 „Kotki” Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pod kierunkiem pani Hanny Kruzy i Kingi Banach – Pawlickiej. Do turnieju
przystąpiło pięć zespołów. Reprezentowały one szkoły podstawowe z Mroczna, Tereszewa, Tylic oraz Nowego Miasta Lub. – Szkoła Podstawowa Nr 2 i Szkoła Podstawowa Nr 3. Komisja w składzie: fizjoterapeutka pani Kamila Blank-Rogowska, asp. szt. Paweł Cherkowski, st. kpt. mgr inż. Mateusz Jaguszewski oceniała poczynania drużyn. Najwięcej punktów zgromadziły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Tylicach. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tereszewie. Na trzecim miejscu uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Czwarte miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów w Nowym Mieście Lub, a piąte miejsce zdobyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mrocznie. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, Starosta Nowomiejski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 2. Podczas turnieju ogłoszono wyniki Miejskiego Konkursu Plastycznego „Jestem bezpieczny”. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lubawskiego oraz Starostę Nowomiejskiego. Pierwsze miejsce zajął Eliasz Łątkowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nowym Mieście Lub. Drugie miejsce zajął Antoni Szymański również że Szkoły Podstawowej Nr 3. Na III miejscu uplasowała się Alicja Rojewska ze Szkoły Podstawowej Nr 2. Wyróżnienia otrzymały: Julia Zielińska że Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Julia Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3. W przygotowaniach do konkursu pomagały panie:   Marta Marchwicka, Dominika Lewandowska, Hanna Kruza, Anna Wiśniewska oraz Kinga Banach – Pawlicka.

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930