ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

26 kwietnia 2023r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunami wzięła udział w Powiatowych Obchodach Kwietnia Miesiąca Wiedzy Na Temat Autyzmu.Wydarzenie przygotowało Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim we współpracy z powiatowymi placówkami oświatowymi. Podczas imprezy odbyła się część oficjalna składająca się z występów artystycznych dzieci i młodzieży z różnych placówek. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V a, którzy odczytali list dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać także z licznych stanowisk: cyrkowego, sensorycznego, malarskiego, sensorycznego itp. Nie zabrakło świetnej zabawy na dmuchanej zjeżdżalni oraz stanowisku z kreatywnymi zabawkami. Nasi uczniowie pod kierunkiem pani Małgorzaty Głowackiej przygotowali stoisko rozwijające zdolności manualne, na którym można było stworzyć biżuterię. Spotkanie było świetną okazją nie tylko do zabawy, ale również do integracji. To ważne, by zwiększać świadomość społeczną na temat specyfiki funkcjonowania osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Szczególnie ważne jest, by pełnosprawni każdego dnia wyrażali swoją solidarność, zrozumienie, szacunek, pomoc i wsparcie osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930