ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

24 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się uroczyste
pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Celem pasowania było zachęcenie najmłodszych uczniów szkoły do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli krótkie przedstawienie, podczas którego mieli okazję sprawdzić swoją znajomość bohaterów baśni i bajek, rozwiązując bajkowe zagadki. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami dbania o książki, a następnie rozwiązali wspólnie krzyżówkę. Po sprawdzeniu wiedzy uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, a Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 pani Renata Szwarc pasowała każdego ucznia na czytelnika. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kreatywne zakładki do książek, na których będą mogły namalować swoje ulubione postacie z bajek. Spotkanie zakończyła wspólnie zaśpiewana piosenka.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy V a pod kierunkiem pań: Małgorzaty Głowackiej i Doroty Studnik. W bajkowe postacie wcielili się: Oliwia Brzuszczak, Filip Czapski, Nikola Gilgenast, Amelia Jaworowska, Olga Kamińska, Julianna Kelly, Julia Nguyen Duc, Gabriel Obuchowski, Aleksandra Różyńska, Oliwia Wilbrandt, Mateusz Zabłotny, Patrycja Ziółkowska oraz panie Małgorzata Głowacka i Dorota Studnik.

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930