ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

13 kwietnia 2023r. uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. uczestniczyli w interesującym spotkaniu.Z inicjatywy pana Andrzeja Domżalskiego zaproszenie do szkoły przyjął pan Arkadiusz Dembiński, który opowiedział uczniom o swej drodze do oddziałów bojowych GROM oraz misjach w Afganistanie i Iraku. Jako operator w oddziałach bojowych tej jednostki uczestniczył w akcjach uwalniania zakładników. Najważniejsze w takich akcjach było przede wszystkim ratowanie ludzkiego życia. Podczas jednego ze zdarzeń został poważnie ranny. Za zasługi, wzorową służbę i poświęcenie w czasie walki pan Dembiński został odznaczony przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego. Pan Arek jest nowomieszczninem – tu się urodził, wychował i chodził do szkoły. Obecnie mieszka w Warszawie i jest instruktorem strzelectwa bojowego. W czasie spotkania pan Dembiński opowiadał uczniom o tym, w jaki sposób wygląda misja Polaków w obcych krajach w czasie wojny i jakie szkolenia należy odbyć, by zostać zawodowym żołnierzem. Podkreślał ważną rolę uczenia się też języków obcych, zwłaszcza angielskiego. Dodatkowo zaprezentował różnorodny sprzęt, jak kamizelkę, hełm czy umundurowanie bojowe. Uczniowie byli żywo zainteresowani, zwłaszcza chłopcy, którzy przymierzali wyposażenie żołnierskie. To było naprawdę ciekawe spotkanie, za które bardzo dziękujemy.

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930