ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Niedawno dzieci z grupy „Pszczółki” z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lub., wzorem poprzednich lat, wzięli udział w warsztatach plastyczno-technicznych pod okiem wychowawczyni pani Małgorzaty Prokop.Uczniowie na zajęcia zaprosili do współpracy swych rodziców. W czasie warsztatów należało wykonać zajączka wielkanocnego. Zajęcia miały swój konkretny cel – wykonane zajączki zostały przez dzieci przekazane dla podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim. Rodzice wraz z dziećmi bardzo zaangażowali się w pracę, tworząc pięknie ozdobiony stroik, który podkreśla tradycję tych świąt. We wtorek 4 kwietnia 2023r. dzieci wybrały się do placówki, by osobiście przekazać wykonane zajączki. Przy okazji grupa zaprezentowała krótki montaż słowno – muzyczny, recytując wiersze oraz śpiewając wiosenne piosenki. Podopieczni placówki bardzo ucieszyli się z wizyty uczniów, dziękując za ich trud i piękne prezenty. Kierownik placówki, pan Jan Szulc, podziękował uczniom za ich zaangażowanie i pamięć o seniorach, przekazując na ręce dzieci słodki poczęstunek od „zajączka”.

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930