ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

5 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbył
się konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III. Dzieci recytowały wiersze Juliana Tuwima.W tym roku przypada 70. rocznica śmierci poety, jednego z najpopularniejszych twórców dwudziestolecia
międzywojennego, autora wielu wierszy, wodewili, skeczy, librett operetkowych i tekstów piosenek. Kolejne pokolenie małych czytelników śmieje się z pana Hilarego, który szuka okularów. Dziwią się, jak to słoń Trąbalski może być aż tak zapominalski. Wsłuchują się w mowę ptaków i starają się ją zrozumieć. Martwią się o słowika, który spóźnia się na kolację. Zamykają oczy, aby zobaczyć cuda i dziwy. Małych recytatorów oceniało jury w składzie: pani Paulina Brodzik, pani Dorota Studnik oraz ksiądz Michał Kossowski. W kategorii klas pierwszych I miejsce zajął Norbert Kołakowski z klasy Ia, II miejsce – ex aequo Aniela Rojewska i Maria Kamińska z klasy I b, III miejsce – Amelia Jaworska także z klasy I b. W kategorii klas drugich I miejsce przypadło w udziale Natalii Kwiatkowskiej uczennicy klasy II b, II miejsce zajął Marcel Zagórski z klasy II a, III miejsce – Marianna Szkutnik – klasa II a. W kategorii klas trzecich I miejsce zdobyła Zofia Domżalska z klasy III a, II miejsce – Maja Bulińska z klasy III a, III miejsce – ex aequo Zofia Ługiewicz i Julia Zielińska, obie są uczennicami klasy III a. Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Maria Grugiel, Justyna Pajewska i Maria Szymankiewicz. Dekorację przygotowała pani Aneta Stempka.

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930