ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W okresie rekolekcji od 27 do 29 marca 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. odbyła się akcja charytatywna, której w tym roku towarzyszyły hasła: ,,Jałmużna Wielkopostna oraz ,,Czas Miłosierdzia”.Pomoc seniorom i promocja rozwoju osobistego w duchu miłości do bliźniego – to dwa najważniejsze cele tegorocznej akcji. Zwrócenie uwagi społecznej na los osób starszych, szczególnie samotnych i ubogich oraz ich wsparcie dzięki datkom zbieranym do puszek, to nasz znak miłosierdzia, który wyjątkowo wpisuje się w charakter Wielkiego Postu, okresu wyrzeczeń i ma głęboki, ewangeliczny sens na rzecz osób potrzebujących, głównie dla osób samotnych. W akcji chcemy zwrócić uwagę na osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej oraz wskazać, że każdy z nas może ofiarować swój dar serca drugiemu człowiekowi, przynosząc nadzieję na lepsze jutro. W akcji brały udział Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas: Zuzanna Szałkowska, Marta Wiśniewska i Lena Grabowska (uczennice klasy VIII c) oraz grono nauczycieli z naszej szkoły. Wykonano ponad 100 palemek. Akcja spotkała się z dużą przychylnością kupujących, którzy okazali wiele serca i hojność podczas zakupu palm. Uzyskaną kwotę 600 zł przekazano na potrzeby osób, które mieszkają samotnie na terenie naszego miasta. Za wszelkie wsparcie Wolontariusze Caritas pragną podziękować wszystkim darczyńcom za dokonane wpłaty i okazany dar serca. Dziękujemy ks. Michałowi oraz paniom, które własnoręcznie wykonały palmy, uczestniczyły w ich sprzedaży: Paulinie Brodzik, Alinie Bączek, Izabelii Kamińskiej, Małgorzacie Głowackiej oraz Małgorzacie Prokop, która razem ze swoimi podopiecznymi w przedszkolu wykonała palmy, Annie Milkowskiej, Anecie Stempce, Kamili Rogowskiej – Blank, Natalii Snopek i Marcie Marchwickiej.
Koordynatorem akcji była pani Justyna Pajewska.

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031