ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Z okazji obchodzonego corocznie na całym świecie Dnia Olimpijczyka odbyły się po raz drugi Igrzyska Olimpijskie klas I-III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.Do tego niezwykłego wydarzenia uczniowie przygotowywali się nie tylko ciężko trenując różne dyscypliny sportowe, ale także zdobywali wiedzę. Podczas zajęć z wykorzystaniem okularów VR uczniowie mieli okazję spacerować po starożytnych greckich arenach i nowoczesnych stadionach. Poznali symbole igrzysk olimpijskich, dyscypliny sportowe i wybitnych sportowców. Mieli okazję przeżyć przygodę, biorąc wirtualny udział w różnych konkurencjach olimpijskich. Nasza szkoła 6 marca 2023r. zamieniła się w arenę sportową, gdzie zawodnicy ubrani byli zgodnie z kolorami kół olimpijskich. Na początku, jak na prawdziwych igrzyskach, został zapalony znicz olimpijski, który  wraz z flagą wnieśli uczniowie przebrani w stroje inspirowane pierwszymi greckimi igrzyskami. Po przekazaniu go Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renacie Szwarc, nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Przed przystąpieniem do konkurencji odbyła się rozgrzewka. Drużyny przedstawiły przygotowane okrzyki motywacyjne i maskotki olimpijskie. Dzieci z wszystkich grup brały udział w różnych konkurencjach sportowych. Wymagały one od zawodników dobrej sprawności fizycznej, zgodnego współdziałania w drużynie i przestrzegania zasad fair play. Uczniowie podczas trójboju realizowali zadania przygotowane na poszczególnych stacjach. Ponadto biegali po torze z przeszkodami, skakali w dal i grali w hokeja. Wszystko to odbyło się w atmosferze zabawy i współdziałania. Mali sportowcy dzielnie walczyli o najwyższe trofea. Jednak najważniejsza była wspaniała sportowa zabawa, emocjonujący doping i radość z reprezentowania swojej klasy. To był dzień pełen atrakcji, sportu, a co za tym idzie – ogromu pozytywnej energii. Nagrodą dla wszystkich były piękne medale, puchary i dyplomy, które wręczyła zawodnikom Wicedyrektor Szkoły pani Renata Szwarc. Ogień olimpijski zgasł, ale już za rok zapłonie ponownie.

marzec 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031