ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W październiku 2022 r. w siedzibie Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk w Elblągu miała miejsce konferencja inaugurująca międzynarodowy projekt pod nazwą „GREEN UP – młodzi na rzecz zielonej zmiany szkół i społeczności lokalnych”. Uczestniczyli  w niej radni Młodzieżowej Rady Miasta z Nowego Miasta Lubawskiego. Kolejnym etapem realizacji projektu są spotkania metodyczne w szkołach zaangażowanych w realizację projektu. W związku z tym w lutym 2023 r. odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim warsztaty metodyczne, w których wzięło udział 25 uczniów z klas VI a, VI b i VII a. W trakcie spotkania kadra projektu GREEN UP przedstawiła uczniom kolejne etapy, w których młodzi ludzie wezmą udział. Rozmawiano o obecnej sytuacji i postrzeganiu przez młodzież poszczególnych rozwiązań, jakie wykorzystują na co dzień, aby codzienne czynności w trakcie przebywania w szkole i poza nią można było nazwać ekologicznymi. Przeprowadzono dyskusję na temat potrzebnych rozwiązań i działań, w ramach których szkoła, do której uczęszcza młodzież, stanie się miejscem bardziej przyjaznym ekologii i poszanowania odnawialnych źródeł energii. Uczniowie mieli okazję pracy w grupach pod czujnym okiem kadry projektu GREEN UP. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Podsumowaniem spotkania było przedstawienie uczniowskich pomysłów kadrze projektu GREEN UP. Wnioski i zagadnienia wypracowane przez uczniów zostaną przekazane do samorządu podczas spotkania z władzami Nowego Miasta Lubawskiego i będą stanowiły przedmiot kolejnej debaty, by podjąć ewentualne rozwiązania pomiędzy zarządem szkoły a gminą w ramach wspólnych warsztatów. Połączenie inicjatyw młodzieżowych z pracą samorządu ma pokazać młodzieży, że ich inicjatywy związane z kwestiami ekologicznymi i zrównoważonym rozwojem są dla samorządu bardzo ważne. Miłym akcentem na zakończenie spotkania była wspólna pizza dla wszystkich uczestników.

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728