ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

17 lutego 2023 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się koncert „Zakochane
Melodie XI’’, którego organizatorami był Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Miasta pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski wraz z radnymi, Dyrektor Fabryki Mebli Szynaka pan Stanisław Robaczewski, Dyrektorzy miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych. Wyjątkowym i szczególnym gościem koncertu był Poseł na Sejm RP oraz Przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP na Warmii i Mazurach pan Jacek Protas. Wymienionych gości i licznie zebraną publiczność powitali pani Katarzyna Olęcka, dyrektorka MCK oraz pan Zbigniew Domżalski kierujący ZSPiM. Przed rozpoczęciem występów głos zabrał pan Krzysztof Widźgowski, znany ze swej sympatii do postaci i twórczości Agnieszki Osieckiej, jej bowiem twórczość była motywem wiodącym koncertu. Podzielił się z publicznością swoją wiedzą na temat dzieł autorki i ich znaczenia dla polskiej kultury muzycznej. Dalszą część koncertu poprowadziła pani Iwona Mrozińska. Publiczność wysłuchała dwudziestu piosenek będących skrótowym przekrojem dorobku Osieckiej. Początek to piosenki zaśpiewane przez nauczycielki SP – „Jak dobrze mieć sąsiada” i „Ale Magda mówi”. Kacper Bączkowski zaśpiewał „Miłość złe humory ma” oraz „Zielono mi”. Pięknym wykonaniem piosenek „Kiedy mnie już nie będzie” i „Od nocy do nocy” zachwyciła Rozalia Rogowska. Wojciech Wajc wykonał „Nie spoczniemy” i „Uciekaj moje serce”. Pojawił się również tercet w składzie: pani Magdalena Domżalska, pani Oliwia Olęcka i Aleksandra Jaroszewska, którym akompaniowała Otylia Olęcka. Zespół wokalny wykonał utwory: „Chłopak z drewna” i „Nie oglądam się za chłopakami”. Liryczny i balladowy nastrój wprowadziła Joanna Dąbrowska, śpiewając „Kołysankę dla Okruszka” i „Wielką wodę”. Towarzyszył jej na ukulele Jacek Kopowski. Agnieszka Droma ze wsparciem chóru Cantamus wykonała piosenkę „Ludzkie gadanie”. Cantamus wspierał również następną wykonawczynię Julię Osińką w utworze „Ballada wagonowa”. Julia zaśpiewała jeszcze z zespołem instrumentalnym znany przebój Maryli Rodowicz „Sing Sing”. Wielkie wrażenie zrobiła na słuchaczach interpretacja piosenki „Wariatka tańczy” wykonana przez Agnieszkę Dromę. Joanna Dąbrowska pojawiła się ponownie na scenie i rozgrzała zebraną publiczność, wykonując piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz „Małgośka”. Wielki muzyczny i sceniczny temperament pokazała pani Edyta Szauer, wykonując ze wsparciem zespołu instrumentalnego dwa utwory: „Diabeł i raj” oraz „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma”. Ostatnią pożegnalną piosenką był wielki przebój pary Osiecka – Krajewski „Niech żyje bal” wykonany przez Agnieszkę Dromę i zespół. Instrumentalnie wokalistów wspierali: pani Emilia Szcześniewska, pan Mateusz Raczyński, pan Maciej Gburczyk, pan Michał Sasinowski, pan Nikodem Wojtkiewicz, pan Krzysztof Hnatiuk, pan Wojciech Ulanowski. Miłym i bardzo zabawnym przerywnikiem w wokalnych prezentacjach były scenki kabaretowe przygotowane przez uczniów SP2, których do występu przygotowała pani Katarzyna Gross-Nowińska. Koncert zakończyły podziękowania pana Jacka Protasa; przekazał on wyrazy uznania dla wykonawców i organizatorów. Urzekła go atmosfera koncertu, jego pozytywny wpływ na słuchaczy i dobra zabawa. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz, który dziękował wykonawcom za wielkie serce do muzyki oraz niezwykły wpływ na rozwój kultury w mieście. Wszyscy wykonawcy otrzymali drobne, słodkie upominki z rąk pana Jacka Protasa i pana Burmistrza. Wiązanki kwiatów i podziękowania padły również pod adresem pani Katarzyna Olęckiej oraz pani Iwony Mrozińskiej, która koncert opracowała, przygotowała i poprowadziła.

luty 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728